درباره-ما-درباه-تسا-سنگ-درباره-تسا-استون

بتن، یکی از پیچیده‌ترین متریال‌های مورد استفاده در صنایع به ویژه صنایع عمرانی می‌باشد. امروزه، فرآورده‌های بتنی سهم قابل توجهی از صنعت ساختمان را در سراسر جهان و به ویژه در کشورهای توسعه یافته به خود اختصاص داده‌اند. ویژگی‌های منحصر به فرد این محصولات سبب تداوم تحقیقات در زمینه توسعه و بهسازی خصوصیات آن‌ها در جهان شده است. بتن به شکل سنتی متریالی است نسبتا ترد که در برابر فشار مقاومت از خود نشان داده و در برابر کشش ضعیف است. علی‌رغم ویژگی‌های مثبت و شگفت‌انگیز آن از جمله مقاومت و دوام مناسب نسبت به سایر مصالح مشابه، محدودیت‌هایی در مورد خواص مکانیکی، شکل و انعطاف‌پذیری، و همچنین در مقابله با عوامل جوی، و … باعث شده تا بتن کلاسیک هنوز نتواند در بسیاری از زمینه‌های صنعتی، کاربردی و قابل استفاده باشد.

برای اصلاح این مشکل، اقدامات مختلفی تاکنون صورت گرفته است: از مسلح نمودن بتن با فولاد گرفته تا افزودن الیاف و ایجاد تغییرات در طرح اختلاط و عیار سیمان و … و نتایج مثبتی هم از این بررسی‌ها به دست آمده است.

یکی از این دستاوردها، تکنولوژی «سمنت پلاست» نام گرفته که از آن اصطلاحا به نام سنگ مصنوعی هم یاد می‌شود. سمنت پلاست نوع خاصی از بتن است که مواد تشکیل دهنده، آن، شامل سنگدانه‌های طبیعی عمل آوری شده، نوع خاصی از سیمان، مواد شیمیایی و پلیمری و رنگدانه‌های معدنی می‌باشد. که نتیجه آن حصول مصالحی با خواص مکانیکی بهبود یافته نسبت به بتن سنتی و هم چنین شباهت قابل قبول به لحاظ ظاهری به سنگ‌های طبیعی و در عین حال قیمت به مراتب مناسب‌تر از سنگ است. این ویژگی‌ها، سمنت پلاست را تبدیل به گزینه مناسبی برای جایگزینی سنگ‌های طبیعی نموده است.

فناوری دیگر در زمین بتن‌های خاص، تحت عنوان  Glass Fibre Reinforced Concrete معروف به GFRC یا بتن مسلح با الیاف شیشه شناخته می‌شود. حدودا پنجاه سال از پیدایش تکنولوژی GFRC در صنعت ساختمان می‌گذرد و استفاده از آن به دلیل قابلیت تولید در رنگ‌های متنوع و نهایتا قابلیت فرم پذیری آن از جمله مواردی است که باعث شده GFRC در بخش گسترده‌ای از صنعت ساخت و ساز مانند بدنه تونل‌ها و کانال‌های آب و هم چنین پانل‌های پیش ساخته و حتی المان‌های تزیینی نما، کارایی فوق العاده‌ای داشته  باشد.

تسا سنگ با هدف تولید محصولات نوین بتنی در صنعت ساختمان از سال 1386 تأسیس شده و اقدام به خرید تکنولوژی‌های GFRC از انگلستان، و سمنت پلاست از روسیه نموده است. و هم اکنون طی این سال‌های شرکت تسا سنگ موفق به گسترش محصولات و عرصه‌های خدماتی خود، ثبت اختراع محصولات خاص، و هم چنین مفختر به ثبت سابقه درخشانن در صنایع تولیدی ساختمانی گردیده است.

تسا سنگ با قرار دادن کیفیت به عنوان اصلی‌ترین محور فعالیت خود، همواره آماده خدمت رسانی به فعالان عرصه ابنیه و شهرسازی است.

  • تولید محصولات با کیفیت بین‌اللملی
  • خلاقیت و نوآوری در محصولات
  • تعهد زمانی در انجام سفارش‌ها
  • ضمانت‌نامه ده سال کیفیت
درباره

درباره شرکت ما

«تسا استون» تولید کننده مصنوعات بتنی.

15+سال، تجربه
2177+پروژه‌های انجام شده
200+محصول
18+زمینه کاری